Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

Gdynia 02.04.2016r. – pożar zamieszkałej altany.

Ok. godz. 18.31 do SKKM w Gdyni wpłynęło zgłoszenie o pożarze piętrowej altany przy ul. Żmudzkiej w Gdyni. Zadysponowano 4 zastępy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że pali się altana ogrodowa. Ogniem objęte było całe wnętrze oraz dach drewnianego dwukondygnacyjnego obiektu. Mieszkający samotnie w altanie mężczyzna opuścił budynek przed przybyciem zastępów PSP, wynosząc z wnętrza dwie 11-kilogramowe butle LPG. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń ciała. 
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych wody (2 w natarciu, 1 w obronie na sąsiednią altanę) i ugaszeniu pożaru. W celu dogaszenia zarzewi ognia, dokonano rozbiórki nadpalonej konstrukcji budynku. Mężczyzna zamieszkujący altanę uzyskał tymczasowe schronienie u sąsiada. Otrzymał numery kontaktowe i został poinformowany o możliwości skorzystania z pomocy pogorzelcom w placówkach miejskich Po zakończeniu działań, zastępy wróciły do koszar.