Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

XX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu na 10 km - "Dycha Drzymały"

W dniu 5 października 2014 r. w Rakoniewicach odbyły się jubileuszowe XX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Zawody rozegrane zostały w ramach 4 edycji biegu pod nazwą „Dycha Drzymały”.  W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba strażaków z całego kraju, a linię mety przekroczyło 262. Start i meta biegu usytuowane zostały na rakoniewickim rynku, nieopodal fontanny ze strażakami oraz Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa.

Reprezentacja KW PSP w Gdańsku zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski Strażaków, wyprzedzając drużyny z woj. podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.

W Mistrzostwach Polski Strażaków, KW PSP w Gdańsku reprezentowali także strażacy z KM PSP w Gdyni. Byli to:

Andrzej Mazur KM PSP Gdynia

Piotr Dembicki KM PSP Gdynia

Andrzej Zaborowski KM PSP Gdynia

Indywidualnie w kategorii wiekowej strażaków powyżej 40 roku najlepszy okazał się Marek Szremski ze KM PSP w Słupsku przed Andrzejem Mazurem z KM PSP Gdyni.

Bieg w Rakoniewicach był jednocześnie podsumowaniem całorocznego cyklu Pucharu Polski Strażaków w Biegach Długodystansowych o Puchar Komendanta Głównego PSP. Z KM PSP w Gdyni sklasyfikowanych zostało 6 strażaków, którzy wywalczyli punkty w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych.

W Pucharze Polski podobnie jak i w Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej strażaków powyżej 40 roku najlepszy okazał się Marek Szremski ze Słupska przed Andrzejem Mazurem z Gdyni.